Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 07 červen 2024, 06:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:30 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srpen 2006, 10:20
Příspěvky: 78
Bydliště: Ostrava
Pánové... opravdu bych nezanášel fórum dalšími diskuzemi o laděném výfuku na Simsona.
Fotky, návrhy k montáži, ceny laděných výfuků, osobní zkušenosti atd. atd. jasně že beru. Ale probírat což je již probráno a to jestli zvedne či nezvedne VÝKON bych opravdu dále NEPROBÍRAL!!!
Takže ještě jednou a od začátku. Vezmu to schématicky, nejdříve originál výfuk. Jeho klady a zápory... stejně tak u laďáku.
ORIGINÁL VÝFUK-
Klady: Výfuk se skládá z řady tlumičů kterými musí výfukové plyny projít... to značně ovlivňuje rychlost výfukových spalin opouštějící motor (taky bych bral na vědomí kvalitu výplachu motoru.) Protože je výfuk tak trošku tlumivkou tak se docela dobře projevuje na kompresi motoru. Celkový kompresní poměr má velký význam na výkon ve vyšších otáčkách a taky na točivý moment. Za další plus bych napsal že originál výfuk taky značně ovlivňuje spotřebu (Motor má trošku tlak ve výfuku a při výplachu toho zase "tak moc" neprchne do výfukového kanálu a dále...) Další klad je že "dá" oproti laďáku rozebrat (demontovat) a po sléze taky vyčistit. Další klady? Netuším... možná bych napsal nízká hlučnost.
Zápory: Jak jsem již napsal slouží tak trošku jako tlumivka, motor škrtí v maximálních otáčkách a v rychlosti nárustu otáček. Cenová relace nového výfuku... a dále horší vzhled (oproti laď.vy.) Teďka mluvím jen ze své zkušenosti ale docela rychle se i zanáší. A taky si nebudeme nalhávat ale sluchově to taky není žádný požitek... NENÍ vhodný pro sportovní a závodní kity motoru RZT Langtuning...
http://im.lide.cz/photo/big/22/60/9987925-14582260.jpg


LAĎENÝ VÝFUK (Hikone, Polsko, Leo- vince a další.)
Klady: Výfuky jsou otevřené (skládají se z expanzní komory (komor) a koncovky (tlumiče.) Výfukové plyny "rychle a bez překážek" opouštějí motor (válec.) Proto má motor s laděným výfukem je živý (větší počet otáček, schopnost se rychle vytáčet.) Netlumí motor jako orig.vy "tlumivka" Dále... levná cena, dostupnost. Lepší zvuk a vzhled. Nechtěl jsem to psát ale laďáky se projevují tím že směs která při výplachu "prchne" do výfuku je posléze vrácena "laďákovým efektem" z5 do válce (jde o tvar expanzní komory.) Netuším jestli zde zmiňované lad. vy. toho dosahují. Laděné výfuky pro svou "otevřenost jsou vhodné na některé kity motoru z RZT nebo Langtuning (neškrtí motor, v tomto případě se dá čekat zvětšení výkonu. Vlivem celkové stavby válce, výplachu, rozměry výfukových kanálu atd.)
Zápory: Jako velký zápor bych bral životnost (nedá se vyčistit.) Životnost se dá ovlivnit druhem motorového oleje a mazacímu poměru. Další zápor, jak jsem zmiňoval. nejeví se jako tlumivka (větší spotřeba, nižší komprese.) Neberu navědomi životnost výplně v tlumiči (ta odchází velice často a rychle.) Další věc je složitější instalace. (NE)musí se navařovat na vývod (koleno) pak dále upravovat ochranou mřížku a držáky. PS: Některé laďáky se projeví značným ubraním výkonu a značným zvýšením spotřeby.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eitakt.gif

_________________
Kupuju nového Simsona. Začátkem července, Enduro r.v. 1990, červená barva... pak pošlu fotky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:37 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2006, 13:54
Příspěvky: 1198
Bydliště: Královéhradecko
Chester.8 píše:
Pánové... opravdu bych nezanášel fórum dalšími diskuzemi o laděném výfuku na Simsona.
Fotky, návrhy k montáži, ceny laděných výfuků, osobní zkušenosti atd. atd. jasně že beru. Ale probírat což je již probráno a to jestli zvedne či nezvedne VÝKON bych opravdu dále NEPROBÍRAL!!!


Tak tenhle rozpor začátku a pokračování příspěvku zřejmě o čemsi svědčí.... :lol: :lol:

_________________
aka P4priX

60/2@41,5mm, AMAL18, Open Filtr, Leo Vince, Vmax=90km/h, Spotřeba ~3L

SRAZ V HK 21.7.2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:38 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 září 2006, 11:33
Příspěvky: 1714
Bydliště: vlevo za pravim rohem ale uprostred nahore smerem severojih=PRAHA
to divny ani jeden obrazek

_________________
flip flop lak, ram cerna perlet 60/4 amal19 sport klika new loziska LED blinkry hikone budiky vlastniho navrhu a vyroby + modre podsviceni :D
kdyz ji milujes neni co resit
Obrázek za nej... simsna 2007 Obrázek za lak
Člen SIMSON CZECH CLUBU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:41 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 listopad 2006, 21:30
Příspěvky: 400
Bydliště: České Budějovice
pepik píše:
to divny ani jeden obrazek

Jsou tam dva ...

_________________
Důležité není,co nás odlišuje,ale zájem který nás spojuje.
:!: Aktualita: PRODÁNO


Naposledy upravil Fischmaster dne 06 duben 2007, 22:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:41 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srpen 2006, 10:20
Příspěvky: 78
Bydliště: Ostrava
Patous007 píše:
Chester.8 píše:
Pánové... opravdu bych nezanášel fórum dalšími diskuzemi o laděném výfuku na Simsona.
Fotky, návrhy k montáži, ceny laděných výfuků, osobní zkušenosti atd. atd. jasně že beru. Ale probírat což je již probráno a to jestli zvedne či nezvedne VÝKON bych opravdu dále NEPROBÍRAL!!!


Tak tenhle rozpor začátku a pokračování příspěvku zřejmě o čemsi svědčí.... :lol: :lol:


Napsal jsem jen to co by se dále rozebíralo a psalo v kratších usecích dalších 5 stránek tohoto tématu.

_________________
Kupuju nového Simsona. Začátkem července, Enduro r.v. 1990, červená barva... pak pošlu fotky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:44 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 červenec 2006, 13:54
Příspěvky: 1198
Bydliště: Královéhradecko
Chester.8 píše:
Napsal jsem jen to co by se dále rozebíralo a psalo v kratších usecích dalších 5 stránek tohoto tématu.


Ne, nerozebíralo... pokud umíš číst, jistě vidíš, že tento topic je úplně o něčem jiném :wink:

_________________
aka P4priX

60/2@41,5mm, AMAL18, Open Filtr, Leo Vince, Vmax=90km/h, Spotřeba ~3L

SRAZ V HK 21.7.2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 duben 2007, 22:45 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 září 2006, 11:33
Příspěvky: 1714
Bydliště: vlevo za pravim rohem ale uprostred nahore smerem severojih=PRAHA
aha tak ty sem prehledl tak sory

_________________
flip flop lak, ram cerna perlet 60/4 amal19 sport klika new loziska LED blinkry hikone budiky vlastniho navrhu a vyroby + modre podsviceni :D
kdyz ji milujes neni co resit
Obrázek za nej... simsna 2007 Obrázek za lak
Člen SIMSON CZECH CLUBU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 duben 2007, 15:21 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 09 duben 2007, 11:35
Příspěvky: 162
Bydliště: PARHA
chceš pořádnej zvouček???? :shock: tak si sundej vejfuk od kolínka a budeš budit pána boha!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
můj simson:r.v 87 :woot: ENDURO :inlove: ,kompletním GO motoru :haha:,válec?60/4 zajetá :rockout2: ,nový ná :sucking: kostry,zatím investice 23000kč :blink: :alright: ,simson rozebrán a složen do šroubku :megaman:KOPÍM:kliku,amál19:thankyou:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 17:48 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 květen 2006, 18:19
Příspěvky: 289
Bydliště: Stračov
ja sem si koupil ten ladak jak tady byl mrte krat (nekdo rika ze POLSKO), je v poho, lip se vytaci, origo vejfuck de lip od spoda ale pac se to s tim ladakem lip vitaci tak to ani nepocejtite (teda na ceste, v lese to je trosicku horsi ale kdyz vcar radite tak na klid), jediny dve nevyhody sou: musel sem udelat kryt kterej neni nic extra a za druhy kdyz ho mate na enduru tak ty sra*ky co z toho litaj tak vam zasiraj hadry a sedlo (proto sem dal na konec kolinko) a to me fakt sere, to je duvod proc tam asi spatky vrazim origo a nejak ho upravim aby to nebylo tak uskrceny protoze s tim ladake to je fakt mrte znat, ale ty hadry me fakt serou nejvic :cry:

_________________
STYLING-dodelane enduro trubky pod nadrz, otackomer, zvysene sedlo, operka, antenka, pristrojovka, neony,zkraceny blatnik, metla, bile blinkry
MOTOR-korky v klice, tryska 72, 60 ccm, B8HS, ladak cca 80 km/h
I don´t like HIP HOP and POP
PUNK´S NOT DEAD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 18:03 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 listopad 2006, 21:30
Příspěvky: 400
Bydliště: České Budějovice
Ondro fakt nevim ..... co jsem ho měl...byla to neskutečná ostuda.....jenom to stojí pomalu na místě a půl hodiny čekáš než se ti to na ty "vysoký" otáčky dostane..... fakt tenhle UŽ NIKDY :o

_________________
Důležité není,co nás odlišuje,ale zájem který nás spojuje.
:!: Aktualita: PRODÁNO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 19:48 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 duben 2006, 20:26
Příspěvky: 837
Bydliště: U Hořic
K vyfuku musis sladit i karbec jinak ti to nikdy nepude dle predstav

_________________
S70 MEMBRANE Obrázek Vmax over 100km/h

s70 valec, triprefuk, kanal v pistu, klapka, tuning klika, lestena klikovka a kanaly. zavodni oblozeni, sport riditka. Cervena + bila perlet z kolekce YAMAHA R1


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 20:01 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2006, 20:52
Příspěvky: 251
Bydliště: Brňák u Mikulova
:D :D :D
Hmmm tak to ted zjišťuju brzo :D
Už ho mám doma asi tak 4-5měsíců,ale teď ho tam budu dávat na delší dobu(měl jsem ho tam chvylu když jsem to zajížděl,ale nechtěl jsem aby se zapiplal tak sem ho sundal.).Jinak v době když jsem to kupoval ,tak to každej ty laďáky chválil.(samozřejmně ho mám z polska-předtím jsem tu ještě nebyl-nebo spíše byly nějáké problémy s účtem.Začal jsem sem chodit tak poslední 3měsíce zpět).Mno ,ale co já jsem ho tam tu chvylu měl tak mě to připadlo že i líp jede,ale spíš to tak muselo připadat-za ty prachy (1150 s poštovnym):D :D

_________________
S 51,r.v.1990,60ccm,16z,12V,přístrojovka,laďák...
Už valím ja JAWCE :P

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 20:05 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 listopad 2006, 21:30
Příspěvky: 400
Bydliště: České Budějovice
#-o tsi bláho takový prachy za takovou sr...ku ,já toho taky lituju ale dal jsem za to asi 550...no nevim už....tak něak....a štvalo mě to.....teď lituju tebe... :)

_________________
Důležité není,co nás odlišuje,ale zájem který nás spojuje.
:!: Aktualita: PRODÁNO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 20:09 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 listopad 2006, 20:52
Příspěvky: 251
Bydliště: Brňák u Mikulova
Hmmm já toho taky lituju i toho válce co mám z PL.
Ale když jsem kupoval ten výfuk(na aukru) tak ho ten kořeň slevnil z 1100 na 1000 a to už jsem prostě musel vzít :D.
A teď to ten polák prodává tuším za 750 a válce taky za pár šušňů.NJN ale co člověk nadělá :? To je stejný jako když si kopíš Novej telefon za 4500 a za měsíc ho maj za 3800.- to naštve :evil: :D

_________________
S 51,r.v.1990,60ccm,16z,12V,přístrojovka,laďák...
Už valím ja JAWCE :P

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 duben 2007, 20:26 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29 listopad 2006, 21:30
Příspěvky: 400
Bydliště: České Budějovice
MSMisak píše:
Hmmm já toho taky lituju i toho válce co mám z PL.
Ale když jsem kupoval ten výfuk(na aukru) tak ho ten kořeň slevnil z 1100 na 1000 a to už jsem prostě musel vzít :D.
A teď to ten polák prodává tuším za 750 a válce taky za pár šušňů.NJN ale co člověk nadělá :? To je stejný jako když si kopíš Novej telefon za 4500 a za měsíc ho maj za 3800.- to naštve :evil: :D

Hajzl jeden hnusnej...sorry za hrubost.... :?

_________________
Důležité není,co nás odlišuje,ale zájem který nás spojuje.
:!: Aktualita: PRODÁNO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.108s | 10 Queries | GZIP : On ]