Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 10 květen 2024, 12:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013, 19:49 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 červen 2012, 08:31
Příspěvky: 14
mám takový problem dobíjí mi magneto ale do baterky de moc proudu než by mělo být a co mám koupit aby se to spravilo.Mám simson 1990 12V elektronika a má elba :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013, 19:51 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 09 říjen 2010, 10:33
Příspěvky: 1698
Bydliště: Most
Novou elbu? Jak si zjistil, že dobíjí moc? Měřil si napětí na baterce i dobíjecí proud? Kontroloval si stav akumulátoru (napětí, kapacita?).

_________________
S51 Enduro - 70/4/3M FK Racing,5Q,Bing 21
KTM Duke 390 2018


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2013, 06:43 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srpen 2005, 22:38
Příspěvky: 2047
Bydliště: Madunice - slovensko
to si asi jedniný komu todobíja viac než je treba. DO baterky možeš pustit max 1/10 menovitej kapacity v A. napr 10Ah baterku možeš nabijat max 1A ešte raz to premeraj

_________________
Kľudne sa pýtaj:
Jednoduchá otázka 5eur
Otázka vyžadujúca premýšľanie 10eur
Otravná otázka 20eur
Nezmyselná otázka 50eur

Múdrejšiemu neraď, silnešiemu nedvíhaj.

Železo: 1990 S51@60ccm ináč origo maximálka medzi 20-130cm od krajnice


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 08 červenec 2013, 12:07 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 červen 2012, 08:31
Příspěvky: 14
měřil jsem to amper metrem a na tom to ukazovalo 1.něco přesně nevím ale jak jsem se dívál a kamarád co stím má zkušenosti tak že tam teče strašně vysoký proud takže asi odešel ten usměrnovač co to vlastně je to je to stím drážkovaným chlazením nebo obyčejna krabička co je zacvaklá uplně na hoře ono se říka že je to nějak propojený z blinkru prosím poradte. :|a jěště to začne bublat v baterce takže jsem ji odpojil aby mi neshořela a baterka stará 1 rok kvalitní banerka.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2013, 22:12 
Offline
Uživatel

Registrován: 12 červenec 2013, 21:32
Příspěvky: 5
Ahoj, ještě před měněním regulátorů a všeho množného přecvakej konektory na obvodech dobíjení za nové. Od kabelu dobíjecí cívky počínaje, baterií konče. Důkladně vyčisti svorkovnici pojistky, kostry atd. Simsoni jsou na tyhle přechodové odpory hrozně hákliví, zrovna před chvílí jsem to psal na jedno vlákno o kousek výše. Zdravím


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 12 červenec 2013, 22:33 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
to drážkovaný je EWR, je v tom můstkový usměrnovač pro dobíjení a taky je tam omezovač napětí pro halogenku HS1 aby nepraskala, co se týče silnýho nabíjení, změř na baterce napětí kolik na ní je, to že je baterka rok stará neznamená že je dobrá, pokud napětí na ní stoupá na víc než 14,4 V tak to opravdu přebíjí, jinak tu elbu sem studoval a je to jednoduchá konstrukce žádná stabilizace nabíjecího proudu tam není, je tam jenom tyristor který při poklesu napětí na baterce sepne a začne dobíjet, a jakmile proud tyristorem klesá tak spadne pod přídržnej proud a tyristor se rozepne, takže vlastně to dobíjí tím co dá cívka, jestli to točíš tak tam ta 1 A klidně může jít, jedna možnost je v elbě je trimr tam můžeš seřídit jenom lehce myslím +- 0,3V, a kdyby to bylo furt naprd tak jedině odmotat pár závitů z cívky ale aby ti potom zas nechyběli.....
PS: přesvorkovávat celou el. instalaci mi příjde blbost, kdyby to mělo zoxidovaný kontakty tak to dobíjí slabě nebo vůbec, něco jinýho by bylo kdyby na tu dobíjecí větev byla připojená nějaká další zátěž jako zadní světlo apod. tak tam ano kdyby na tom světle byl přechodový odpor tak by to tvořilo menší zátěž a napětí ve větvi by bylo vyšší.....

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 13 červenec 2013, 20:47 
Offline
Uživatel

Registrován: 12 červenec 2013, 21:32
Příspěvky: 5
stepus píše:
to drážkovaný je EWR, je v tom můstkový usměrnovač pro dobíjení a taky je tam omezovač napětí pro halogenku HS1 aby nepraskala, co se týče silnýho nabíjení, změř na baterce napětí kolik na ní je, to že je baterka rok stará neznamená že je dobrá, pokud napětí na ní stoupá na víc než 14,4 V tak to opravdu přebíjí, jinak tu elbu sem studoval a je to jednoduchá konstrukce žádná stabilizace nabíjecího proudu tam není, je tam jenom tyristor který při poklesu napětí na baterce sepne a začne dobíjet, a jakmile proud tyristorem klesá tak spadne pod přídržnej proud a tyristor se rozepne, takže vlastně to dobíjí tím co dá cívka, jestli to točíš tak tam ta 1 A klidně může jít, jedna možnost je v elbě je trimr tam můžeš seřídit jenom lehce myslím +- 0,3V, a kdyby to bylo furt naprd tak jedině odmotat pár závitů z cívky ale aby ti potom zas nechyběli.....
PS: přesvorkovávat celou el. instalaci mi příjde blbost, kdyby to mělo zoxidovaný kontakty tak to dobíjí slabě nebo vůbec, něco jinýho by bylo kdyby na tu dobíjecí větev byla připojená nějaká další zátěž jako zadní světlo apod. tak tam ano kdyby na tom světle byl přechodový odpor tak by to tvořilo menší zátěž a napětí ve větvi by bylo vyšší.....


Nezlob se na mě, ale ty mu tu radíš aby odmotával závity z cívky a podobný bludy. Myslím, že když někomu řekneš aby v rámci opravy dobíjení odmotal pár závitů z cívky, která v tom stroji má správněš být, je to trochu podivné. Sám tam píšeš o tom, jak tyrystor reaguje na napětí na baterii a podle toho reguluje výstupní napětí, což je v podstatě pravda. A jak má asi ten tyristor reagovat na stav baterie, když je velký přechodový odpor a uplně to mění poměry v obvodu? Než o něčom (mimochodem vyzkoušeném minimálně na 3 dobíjeních, které takhle zlobily) napíšeš, že je to blbost, zamysli se prosím nad tím. Přijde mi logičtěší přecvakat řádově 10 konektorů v ceně cca 1 Kč/ks, než zprasit cívku minimálně za 300 Kč. Zdravím


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 13 červenec 2013, 21:42 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
georgos244 píše:
Nezlob se na mě, ale ty mu tu radíš aby odmotával závity z cívky a podobný bludy. Myslím, že když někomu řekneš aby v rámci opravy dobíjení odmotal pár závitů z cívky, která v tom stroji má správněš být, je to trochu podivné. Sám tam píšeš o tom, jak tyrystor reaguje na napětí na baterii a podle toho reguluje výstupní napětí, což je v podstatě pravda. A jak má asi ten tyristor reagovat na stav baterie, když je velký přechodový odpor a uplně to mění poměry v obvodu? Než o něčom (mimochodem vyzkoušeném minimálně na 3 dobíjeních, které takhle zlobily) napíšeš, že je to blbost, zamysli se prosím nad tím. Přijde mi logičtěší přecvakat řádově 10 konektorů v ceně cca 1 Kč/ks, než zprasit cívku minimálně za 300 Kč. Zdravím


Pokud má cívky originál ještě starý z německa tak ty sou OK, ale já koupil dvě nový světelný 12V/42W a dávaj rozhodně víc než ty starý, je to totiž druhovýroba a polákům je nějaký dodržování někde :wink: Od kdy tyristor reguluje napětí ? to mi vysvětli :D pokud vím tak tyristor umí jenom sepnout a rozepnout, používá se v regulátorech ale na STŘÍDAVOU SÍŤ, proto sou různé tyristorové a triakové regulátory pro např. staré vrtačky bez regulace. Ale v elbě je již stejnosměrné napětí. neříkám že nacvakat nový konektory je špatný, já to taky na části dobíjecí elektroinstalace udělal ale u mě to bylo bez úspěchu :D, rozhodně by měl zkusit nacvakat nový od baterky k elbě, tam to měří napětí na baterii a díky přechodovýmu odporu to může měřit napětí nižší a tak si to myslí že baterie není ještě nabitá a tak jí to přebíjí......

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 14 červenec 2013, 21:28 
Offline
Uživatel

Registrován: 12 červenec 2013, 21:32
Příspěvky: 5
stepus píše:
georgos244 píše:
Nezlob se na mě, ale ty mu tu radíš aby odmotával závity z cívky a podobný bludy. Myslím, že když někomu řekneš aby v rámci opravy dobíjení odmotal pár závitů z cívky, která v tom stroji má správněš být, je to trochu podivné. Sám tam píšeš o tom, jak tyrystor reaguje na napětí na baterii a podle toho reguluje výstupní napětí, což je v podstatě pravda. A jak má asi ten tyristor reagovat na stav baterie, když je velký přechodový odpor a uplně to mění poměry v obvodu? Než o něčom (mimochodem vyzkoušeném minimálně na 3 dobíjeních, které takhle zlobily) napíšeš, že je to blbost, zamysli se prosím nad tím. Přijde mi logičtěší přecvakat řádově 10 konektorů v ceně cca 1 Kč/ks, než zprasit cívku minimálně za 300 Kč. Zdravím


Pokud má cívky originál ještě starý z německa tak ty sou OK, ale já koupil dvě nový světelný 12V/42W a dávaj rozhodně víc než ty starý, je to totiž druhovýroba a polákům je nějaký dodržování někde :wink: Od kdy tyristor reguluje napětí ? to mi vysvětli :D pokud vím tak tyristor umí jenom sepnout a rozepnout, používá se v regulátorech ale na STŘÍDAVOU SÍŤ, proto sou různé tyristorové a triakové regulátory pro např. staré vrtačky bez regulace. Ale v elbě je již stejnosměrné napětí. neříkám že nacvakat nový konektory je špatný, já to taky na části dobíjecí elektroinstalace udělal ale u mě to bylo bez úspěchu :D, rozhodně by měl zkusit nacvakat nový od baterky k elbě, tam to měří napětí na baterii a díky přechodovýmu odporu to může měřit napětí nižší a tak si to myslí že baterie není ještě nabitá a tak jí to přebíjí......


Neboj, co je tyristor celkem dobře vím. Pojmem "reguluje" jsem myslel právě to spínání a rozepínání, jelikož tato činnost v závislosti na jiném provozním stavu, se dá jako regulace v podstatě také označit. Ale beru, použil jsem špatný výraz. S tím o nekvalitní druhovýrobě též souhlasím. S maďarskými a polskými díly všeho druhu mám také bohaté zkušenosti. Ale když už jsme u toho slovíčkaření, nebylo by od věci to tam napsat? Odmotávat jen polské cívky. Ony ty německé Schwalbe jsou dobré narozdíl od těch za 300 Kč. Ono by se také mohlo stát, že si to někdo přečte a udělá to jako první, čímž si moc nepomůže a naopak jen uškodí, tím že aktivně zmrví originálku. To mě trochu nadzvedlo v souvislosti s tím, že o věci, která je za pakatel (a ničím neuškodí), jsi napsal že je to blbost. Možná jsem se do tebe trochu moc obul, tak promiň, tohle fórum je o tom, že by si měli lidi pomáhat a né se hádat. Každopádně občas se tu radí věci typu: vyměň, kup, předělej, aniž by se hledaly opravdové příčiny problému. Sám se opravování Simsonů věnuji už docela dlouho a vždy se snažím v podobných "záhadných" případech postupovat vylučovací metodou, od co možná nejbanálnějších a nejednodušších věcí, což mi odmotání cívky zrovna nepřijde. Netvrdím, že to pomůže vždycky, může se stát, že to nepomůže jako tobě, , ale aspoň bude vědět, že tudy cesta nevede.
P.S. Přečti si ten můj první příspěvek pořádně, píšu tam o tom, aby přešel a vyčistil cestu k baterii, pojistku atd. Je to v podstatě poslední věta toho tvého. Jinak nic ve zlém, Simsonům zdar!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 14 červenec 2013, 22:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
jj vpohodě :D mě elba buď nedobíjela vůbec nebo slabě, tak sem to nakonec vyřešil po svým, dal sem na stator dvě světelný cívky 12V/42W mám je dvoucestně usměrněný a dávám to na baterku, a regulátor sem zbastlil že funguje jako výkonová zenerova dioda která omezuje napětí v síti, přes den svítim denním svícením a ve tmě téměř nejezdím a když jo tak to utáhne vpohodě dobíjet a ještě svítit...

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2013, 18:58 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 červen 2012, 08:31
Příspěvky: 14
Mám originální cívky i kamoš co to tak vše na simsonu je originál jak ted jsem rozebral motor tesnění origo vše na moto origo takže cívky by měli být v poho a říkam do baterky de moc velký proud zkusím si od kámoše pujčit elbu ten usměrnovač a uvidí se .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dobíjí ale moc
PříspěvekNapsal: 29 červenec 2013, 17:02 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 červen 2012, 08:31
Příspěvky: 14
chci se zeptat jestli se dá nejak rozkuchat ta elba nebo-li usměrnovač napětí zjistili jsme že ta elba dobíjí na 1 poloze strašně moc a nadruhé má optimální napětí jaký je normální a nepřebíjí čim by to asi mělo být ono už stim něco bylo děláno protože origo je že světla se zapínají na druhou polohu ale že to na tý druhý dobijí akorát tak nevím co je stím já to mám nějaký předeláný světla mi svíti hnedka když nastartuji tak jse mi rozsvíti a jinač by to tedy mělo být na tý druhý poloze prosím řekněte čím by to mohlo být v tý elbe že by jsme to rozdělaly a měl by to být dvoucestný usměrnovač takže že by byl spálený odpor nebo něco nevím .nevím jestli stím měl už nejakou zkušenost tak prosím at napíše snad to nějak spravíme.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 258 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.807s | 16 Queries | GZIP : On ]