Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 11 květen 2024, 22:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 01 červen 2011, 18:59 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 červen 2011, 18:54
Příspěvky: 2
Zdravím, mám menší problém s předním světlem (12V), když nahodím motor vlákno je sotva nažhavené a když k tomu připojím doprostřed jednu volnou fázi, co tam mám, tak se to rozsvítí normálně tak mi nejde klakson (jako kdyby mu to žralo štávu) a když to přepnu na dálkáče. zhasne mi zadní. Vůbec nevím co s tím je, schéma sem prošel snad 100x a metoda pokus omyl taky selhala. Tak prosím jesli by mi někdo neporadil nebo neposlal fotku zapojení předního světla, pokud teda má originální barvy káblů. děkuju


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 01 červen 2011, 19:33 
Offline
Sponzor
Uživatelský avatar

Registrován: 06 únor 2008, 21:18
Příspěvky: 1214
Bydliště: Levoča (SK)
Asi ti odišla svetelná cievka (červeno-biely) a mám pocit že máš poprerábanú elektriku.

_________________
simson s51 1E1/CS enduro,1990, 60/4, Amal19,NGK,TTS,MTX80W,Hlava50,16z,REZO32.

Auto vozí telo,motorka dušu.

http://www.youtube.com/user/ZweiradteileShop/videos


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 05 červen 2011, 12:01 
Offline
Uživatel

Registrován: 01 červen 2011, 18:54
Příspěvky: 2
předělaná asi je, nicméně včera sem to popřepojoval podle barevného schémata a nic furt to samé


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 07 červen 2011, 06:11 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
zkontroluj si ukostreni mne to taky tak delalo a potom jestli mas sr50 jako ja tak zkontroluj jestli ve svorkovnici je to svetlo dobre zapojene

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 10 červen 2011, 14:09 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 červen 2011, 13:22
Příspěvky: 39
Bydliště: Košice
Pekny den zelam,
chcel by som sa tiez opytat na predne svetlo, neviem ci to bude podobna zavada ale na volnobehu ked som siel za tmy skoro vobec nesvietilo ak idem normalne v otackach tak celkom v pohode mam simsona s51 6V
taktiez prepinanie na dialkove svetlo a stretavacie je uplne pomale a tiez brzdove svetlo dokial sa zapne trva to asi 2sek. po stlaceni brzdy, no ak stlacim brzdu druhy krat uz to hned pekne prepne.
Hlavne ma teda hneva to predne, rad by som aby to pekne svietilo.

Diks

_________________
Simson S51 enduro 1983 B 2-4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 10 červen 2011, 21:37 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červenec 2009, 12:54
Příspěvky: 874
Bydliště: Hronov
no rekl bych ze je to normalni na volnobeh alternator dava maly vykon proto ti to moc nesviti a to zadni svetlo je tim ze tam mas asi moc silnou zarovku mozna tam ma byt slabsi proto to trva nez se rozsviti (nez se ohreje pak uz se rozsveci rychle)

_________________
S51 Enduro - Setup: Válec od FK 85 - Klapka
Upravená hlava Bing 21 sport. klika 70 S70 koš 17zub Vape
Jezdi jen tak daleko jak dostrkáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 13 červen 2011, 15:03 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 červen 2011, 13:22
Příspěvky: 39
Bydliště: Košice
je to dost mozne, simsona som kupil len nedavno nevedel som dokopy nic o tychto alebo o motorkach celkovo doteraz som sa sprtal iba v aute, no vdaka tomuto foru som sa vela dozvedel, a chlapik od ktoreho som kupil vravel ano starali sme sa o nu dobre tak som zacal menit olej a to nebol olej ale bahno...otras...rovno som rozmontoval aj karburator a zasraty, filter benzinovy detto, proste otras, sviecku som vytiahol specena jak uhlik :D. katastrofa, to nevravim ze aby som tam zapojil baterku musel som vziat schemu a podla nej to zakablovat lebo majster si to tam poprepajal jak sa mu pacilo,
takze je velmi mozne ze aj ziarovky dal jake prislo :D
skusim to pozriet diks za radu,

_________________
Simson S51 enduro 1983 B 2-4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 18 červen 2011, 22:35 
Offline
Uživatel

Registrován: 18 červen 2011, 22:27
Příspěvky: 1
Dobrý den, ma takový problém, před zimou mi fungoval simson s51 elekt. a po zimě mi nejde potkávací světlo, dálkové funguje, poradte mi prosím...děkuji nebo není někde kolem strakonic servis na opravu simsonu, děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 19 červen 2011, 11:19 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23 září 2007, 21:07
Příspěvky: 499
Bydliště: Slovensko
Dannysc píše:
Zdravím, mám menší problém s předním světlem (12V), když nahodím motor vlákno je sotva nažhavené a když k tomu připojím doprostřed jednu volnou fázi, co tam mám, tak se to rozsvítí normálně tak mi nejde klakson (jako kdyby mu to žralo štávu) a když to přepnu na dálkáče. zhasne mi zadní. Vůbec nevím co s tím je, schéma sem prošel snad 100x a metoda pokus omyl taky selhala. Tak prosím jesli by mi někdo neporadil nebo neposlal fotku zapojení předního světla, pokud teda má originální barvy káblů. děkuju


Merak do rúk a merať. Najskôr či dáva cievka dosť prúdu a napätia, potom za spínačkou či nezoxidovali kontakty a či nemá veľký prechodový odpor, potom na kontaktoch prepínača či neozoxidovali, na kontaktoch žiarovky či neseklo niekde kábel a jemný dotykom o kostru odporuje, ...

_________________
RZT SVI90S, RZT46SP kľuka, RZT 5 qualt, VAPE, RZT 5 lamel. spojka, Areche karbec, Sportauspuff RZT R, RZT gabel, RZT tuning. filter, Repsol Competicion, Castrol MTX, 16zub.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 26 červen 2011, 01:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 13 červen 2011, 08:39
Příspěvky: 4
zober si sprej na kontakty a rozober spinace svorky a všetky spoje a vsetko prefukni tym sprejom a malo by to byt dobre akurat ak by si vydel niekde silno oxidaciu tak bud drotenou kefou alebo šmirglom prebehni malo by byt ok


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 27 červen 2011, 14:05 
Offline
Uživatel

Registrován: 27 červen 2011, 13:29
Příspěvky: 1
Zdravím Simsonovy a žádám o radu
Po výměně žárovky předního světla můj Simson po nastartování svítí plným světlem, ale asi po půl minutě ztlumí a je z toho bludička.Po novém nastartování se vše opakuje stejně a za stejnou dobu.
Před tím svítil dva roky bez jediného problému.
Předem díky za rady.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 15 srpen 2011, 12:34 
Offline
Uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 červen 2011, 13:22
Příspěvky: 39
Bydliště: Košice
skusal niekto z vas uz vymenit povodnu ziarovku za H4?
nedavno som si vsimol ze aj parabola aj ziarovky aj uchyt na ziarovku su dostupne na simba.sk
teoreticky by halogen mal svietit viacej ale prakticky?
nerad by som do toho zbytocne investoval...

_________________
Simson S51 enduro 1983 B 2-4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přední světlo
PříspěvekNapsal: 17 květen 2014, 17:16 
Offline
Uživatel

Registrován: 17 květen 2014, 17:03
Příspěvky: 46
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
zdravím. potřeboval bych poradit mám simsona 6V a přestalo mi zničeho nic svítit přední světlo. žarovka to není, kostra je taky všude dobře uchycená žádný kablík nechybí ale přední světlo stale nesvítí. ted mě už napada jen jestli to nemůže být cívka ale chci se poradit než to budu znova rozdělávat. jinak všechno ostatní funguje (klakson, blinkry, brzdové světlo i světlo které svítí při vyplém motoru) děkuji za rady :) :) :) :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.079s | 15 Queries | GZIP : On ]