Simson v Iglů - Fórum

www.simsonviglu.cz
Právě je 28 březen 2024, 20:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Než budete zakládat nové vlákno, zkuste hledat. Pokud nepomůže, použijte pro pojmenování vlákna nějaký dostatečně výstižný, inteligentní a snadno pochopitelný název. Usnadňujete tak ostatním uživatelům - jak nynějším, tak budoucím - orientaci na fóru. Děkujeme
PS: Příspěvky které toto minimum splňovat nebudou skončí na smetišti. Je nám líto…

Kompletní pravidla k nahléhnutí zde



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejeda jak má.
PříspěvekNapsal: 01 duben 2020, 14:32 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 červenec 2014, 17:11
Příspěvky: 6
Zdravím, mam problém se simsonem, uz se v tom několik dnu vrtám a bezezměny. Simson má "díru", po prudším přidání plynu se zadusí, a prostě nejede jak by měl. Je po GO ale tenhle problém byl i před GO. Karburátor je několikrát čištěn a několikrát seřizován podle DP včetně přesného nastavení hladiny podle lehrvidea a kontrole na skleničce (8mm od hrany). Zkoušel jsem i ladit na pokus omyl, ale problém přetrvává. Svíčka měněna včetně zkoušení jiných teplot a výrobců. Se sytičem mi přijde ze jede líp, a "díra" není ale zase to dost kouří, nedrží volnoběh a svíčka je černá jak bota. S předstihem je trochu problém, protože na karteru ryska je ale na zapalování nikoliv a na magnetu taky nic, ale seřizování předstihu na pokus omyl taky bez výsledku, většinou jel hůř. Zbývá jen elektrika, ale nezdá se mi že by to mohlo takhle zlobit kvuli elektrice, ale pokud ano, co by to mohlo dělat?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejeda jak má.
PříspěvekNapsal: 01 duben 2020, 15:35 
Offline
Uživatel

Registrován: 22 květen 2006, 19:35
Příspěvky: 51
Pokud je cerna svicka tak je bohata smes no....nebo se skus podivat na sytic jestli ti nevypadla ta gumicka s pistku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejeda jak má.
PříspěvekNapsal: 01 duben 2020, 16:54 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 červenec 2014, 17:11
Příspěvky: 6
Gumička sitiče v pořádku, černá svíce je pouze při jízdě na sitič, bez sitiče je krásně cihlová


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejeda jak má.
PříspěvekNapsal: 05 duben 2020, 19:20 
Offline
Uživatel

Registrován: 14 únor 2009, 16:17
Příspěvky: 66
Pokud jsi si stoprocentně jistý mechanikou, projdi elektriku. Ideální by bylo, kdybys měl ozkoušené díly na výměnu. Jen pro ilustraci, nedávno mi prošlo rukama zapalování, s kterým šlo nastartovat, volnoběh dobrý, ale motor nereagoval na plyn. Jakože vůbec. Prostě pořád vrčel na volnoběh i na plný plyn a po chvíli začal škytat a ulil se. Po odpojení a znovupřipojení zapalování už šel bez zátěže vytočit zhruba k 5000 rpm, ale velmi neochotně a navíc měl divně utlumenej zvuk, jako by byl totálně rozhašenej předstih a pálil úplně jindy, než má. Po vrácení původního zapalování všechno zase v cajku. Takže já bych se u zapalování už nedivil ničemu. Kdybych nevěděl, že je to tím vyměněným kusem, už bych se v tom vrtal a ladil předstih. A zbytečně.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nejeda jak má.
PříspěvekNapsal: 06 duben 2020, 08:48 
Offline
Uživatel

Registrován: 28 červenec 2014, 17:11
Příspěvky: 6
Asi to tak zkusím, ozkouším díl po dílu z funkčního simáka a uvidíme. Ale tou mechanikou jsem si 100% jistej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.208s | 15 Queries | GZIP : On ]